RC modely - záliba ručiček českých

Auto moto Bydlení Cestování a stravování Ekonomika a finance Internetové obchody, eshopy Počítače a internet Služby a řemesla Vzdělávání a věda Zdravotnictví a sport Katalogy

 

Nikdo zatím nevysvětlil čím to začalo, nicméně citát, že češi jsou modeláři a dětinové je neměnný. Zlé jazyky tvrdí, že nadpoloviční většina čechů už buď stavěli model letadla, řídili model letadla či RC autíčko a nebo si RC model dokonce postavili a hrají si s ním více jak 20 hodin měsíčně. Češi jsou prostě hračičkové. Navíc se eská vášeň nakypěla do takového výsledku, že seženete i RC makety plachetnic i s námořníky, model tanku co vydává zvuky pravého kulometu a stříli BB kuličky, o autíčkách psát nebudu, je jich příliš mnoho.

Pozvolný náběh evoluce RC modelů až do dnešní doby

Vývoj dnešních RC modelů začal již z počátky 1980, kdy pozdější přední výrobce rádiem řízených modelů, firma Futaba, zkopírovala patent na ovládání RC modelů z návrhů na řízení reálných aut. U maket lodí byl vůbec první RC model spuštěn na vodu v roce 1962. Byl nicméně poháněn pohonnou jednotkou z motorové pily. Tedy model nedosahoval moc velké pohyblivosti.

Dnešní trendy RC modelů a možná jiná prospěšnost

Hodně dnešních modelů již není jednoválcovým motorem z pily, a jsou na krátkou dobu schopny docílit i rychlostí přes 400 km/h. RC modely tanků doopravdy kouří, střílí BB kuličky a dokonce umí zpětný zákluz výstřelu. Prostě jsou RC modely již dál. Dnešní modely jsou již vybaveny schopnostmi kráčet, jsou již vybaveny technologiemi zachraňovat raněné z trosek a to nechci zmiňovat detaily o špionážních robotech. Těch je tolik že o tom ani nechci mluvit!

Tak máte představu typ modelů si vyberete?
Skříně Radýs v Praze:

Skříně Nusle:

Praha 4

Praha 4 Nusle
Křesomyslova 284/23
mobil.: 775 306 042
Otevírací doba